798 618 855

Plastyka wałów okołopaznokciowych Opole

Zmagasz się z problemem wrastających paznokci? Do dzisiaj nie znalazłe(a)ś skutecznej metody leczenia? Świetnie trafiłe(a)ś. Opolskie Centrum Podologii ma w swojej ofercie zabiegi z zakresu plastyki wałów okołopaznokciowych. Jest to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda leczenia wrastającego paznokcia. Więcej o zabiegu przeczytasz niżej. Jesteś zainteresowany(a), umów się na konsultację z naszym podologiem w Opolu ul. Niemodlińska 19/37. Zadzwoń 798 618 855

Plastyka wałów okołopaznokciowych – na czym polega?

Jedną ze metod leczenia paznokci wrastających jest plastyka wałów okołopaznokciowych. To z jej pomocą możliwe jest trwałe pozbycie się problemu, który przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Plastyka wałów okołopaznokciowych w Opolu 

Wały okołopaznokciowe są to fałdy skórne, które okalają paznokieć. Plastyka wałów okołopaznokciowych w gabinecie podologicznym w Opolu umożliwia wyleczenie problemu tzw. wrastających paznokci, w sytuacji, kiedy przyczyną tych dolegliwości jest właśnie przerost wałów (może on mieć charakter genetyczny, biomechaniczny lub powstały na skutek powtarzających się stanów zapalnych ich obrębie). W standardowej chirurgii stosuje się dwie metody: tzw. awulsję, czyli usunięcie całości płytki paznokciowe i resekcję klinową (usunięcie tylko części paznokcia). Według badań przeprowadzonych w Niemczech w 2013 roku, tylko u 8 na 100 pacjentów problem został rozwiązany wymienionymi metodami.

Jednak plastyka wałów okołopaznokciowych wspomagana odpowiednią terapią podologiczną, daje niemal 100% gwarancję całkowitego pozbycia się problemu.

Jest to zabieg tzw. małej chirurgii. Czas rekonwalescencji wynosi około dwa tygodnie. Płytka paznokciowa w czasie zabiegu nie zostaje uszkodzona. Dzięki temu, że plastyka wałów okołopaznokciowych wykonuje się na tkance miękkiej, regeneracja przebiega szybko i skutecznie szybko, a ryzyko wystąpienia powikłań jest minimalne.

Podsumowując plastyka wałów okołopaznokciowych jest skuteczną metodą pozbycie się problemu wrastających paznokci. Jeżeli masz taki problem, zdecydowanie warto wybrać się na wizytę do podologa, który doradzi najlepszą metodą rozwiązania Twojego problemu.

 

Umów się do podologa w Opolu – zadzwoń 798 618 855

Bon podarunkowy podolog opole

Bon podarukowy

Do nabycia w gabinecie lub drogą mailową. 

Zadzwoń 798 618 855, aby dowiedzieć się więcej. 

x